You are currently viewing Hotelowa biblioteczka

Hotelowa biblioteczka

Biblioteczka w hotelu? Dlaczego nie!
Zazwyczaj w wolnych chwilach skrolujemy ekrany smartfonów, ot tak, żeby zobaczyć, co tam, czy aby nam coś istotnego nie umknęło, co publikują portale – zawsze znajdzie się coś, co można przejrzeć, do zwiędnięcia kciuka. Ekranik trochę nas usidla, pochłania czas, bywa, że po dwóch godzinach zerkania nie pamiętamy w sumie, co zobaczyliśmy.
W Hotelu Sjesta powzięliśmy dość karkołomną misję. W kraju, w którym 60% społeczeństwa nie czyta w ogóle, a 37 % jedną książkę rocznie, postanowiliśmy gości hotelowych częstować książkami. Można sobie coś wybrać, zabrać do pokoju, a przy wymeldowaniu zwrócić w recepcji.
I cieszy nas to, że książki po pokojach krążą, że goście biorą je i czytają, przeglądają, że wybierają obracanie rzeczywistych kartek, a nie skrolowanie ekranów.
Mamy gości, którzy lubią wiedzieć coś o mieście, do którego przyjeżdżają. Chodzą na spacery, wypożyczają rower, by objechać Nową Sól i okolice, my dodatkowo dajemy im do rąk książki związane z miastem, zarówno z jego historią, jak i współczesnością. Sugerujemy, co warto zobaczyć, jesteśmy nawet gotowi, by na życzenie po mieście gościa oprowadzić i o Nowej Soli opowiedzieć.
Bo nasza Nowa Sól to na pewno miasto, którym warto się chwalić.
O książki można zapytać na recepcji, zawsze, o każdej porze dnia i nocy. Wkrótce planujemy montaż półki z książkami, z której każdy będzie mógł wybrać, co mu się podoba. Oczywiście będą też u nas książki obcojęzyczne.